/ Blanický rytíř

Aktuality

Sošky Blanických rytířů už jsou u svých právoplatných držitelů

7.07. - Sošky Blanických rytířů už jsou u svých právoplatných držitelů

Spolu s dalšími zástupci neziskových organizací Podblanicka jsme předávali ocenění Blanický rytíř třem osobnostem, které komise letos ocenila pro jejich zásluhy o přírodní a kulturní dědictví regionu.

 
Noví držitelé ocenění Blanický rytíř

10.04. - Noví držitelé ocenění Blanický rytíř

Ocenění Blanický rytíř v roce 2020 získaly tři nové osoby, které se významně zasloužily o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Jsou jimi Věra Čiháková z Prahy a ze Zahrádky, Jiří Maršíček z Votic Ladislav Žížala z Týnce nad Sázavou. Ocenění udělují třem navrženým kandidátům zástupci neziskových organizací Podblanicka a v letošním roce porota vybírala z čtyřiceti tří nominací. Více v celé zprávě.

 
Ocenění Blanický rytíř

9.04. - Ocenění Blanický rytíř

Vzhledem k současné situaci musíme s politováním oznámit, že slavnostní ceremoniál předávání ocenění Blanický rytíř na Velký pátek, to je 10. dubna 2020 nemůže proběhnout. Kdo ocenění v letošním roce získal uveřejníme v tiskové zprávě a oceněným bude titul Blanický rytíř předán osobně, jakmile to zdravotní situace v ČR dovolí. Děkujeme za pochopení!

 
Nominujte nové Blanické rytíře

8.01. - Nominujte nové Blanické rytíře

Do 6. března 2020 zasílejte nominace na Blanické rytíře. Nominovat můžete fyzické osoby, které se významně zasloužily o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Ocenění převezmou titul Blanického rytíře 10. dubna 2020 ve 13.00 hodin v obřadním sále vlašimského zámku. Více v celé zprávě.

 
Prodej obrazů zahájen

5.12. - Prodej obrazů zahájen

Až do 20. prosince můžete v Podblanickém ekocentru navštívit výstavu obrazů Stanislava Příhody. Na výstavě můžete zakoupit nejen vystavené obrazy, ale také poslední autorovu knihu s názvem Standokanova recesní trojka. Fotografie z vernisáže k vidění ZDE.

 
Vánoční výstava začíná zítra!

3.12. - Vánoční výstava začíná zítra!

Již zítra, to je ve středu 4. prosince, bude v 17.00 hodin zahájena výstava obrazů Stanislava Příhody. Vernisáž bude doplněna o autogramiádu nové knihy Standokanova recesní trojka a na výstavě bude možné obrazy také zakoupit. Jste srdečně zváni, těšíme se na Vás!

 
Beseda s autorem knihy Zlatodůl Roudný u Vlašimi

19.11. - Beseda s autorem knihy Zlatodůl Roudný u Vlašimi

V úterý 17. prosince od 17 hodin se uskuteční v sále Podblanického ekocentra beseda s Ing. Václavem Zemkem, autorem druhého doplněného vydání knihy Zlatodůl Roudný u Vlašimi. Součástí programu bude promítání, prodej knih i autogramiáda autora.

 
Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

13.11. - Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

Pro zájemce o vlastivědu Benešovska, Vlašimska, Voticka, Českého Meránu a Dolního Posázaví vychází nové číslo časopisu Pod Blaníkem. Jaké články přináší, se dočtete v celé zprávě.

 
Blanický rytíř vyhlášen

19.04. - Blanický rytíř vyhlášen

V pátek 19. dubna 2019 se staly nositeli titulu Blanický rytíř nové tři fyzické osoby, které se významně zasloužily o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Jsou jimi v abecedním pořadí Slávka Rýdlová z Benešova, Bedřich Švejda z Řimovic a Rudolf Vlach z Vlašimi. Ocenění udělují třem navrženým kandidátům zástupci neziskových organizací Podblanicka a v letošním roce porota vybírala z třiceti osmi nominací. Více v celé zprávě.

 
Nominujte nové Blanické rytíře

6.03. - Nominujte nové Blanické rytíře

Do 8. března 2019 zasílejte nominace na Blanické rytíře. Nominovat můžete fyzické osoby, které se významně zasloužily o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Ocenění převezmou titul Blanického rytíře 19. dubna 2019 ve 13.00 hodin v obřadním sále vlašimského zámku.

 
<< -  1 2 3 4  -  >>